(Видео) Дали сте слушнале за “Круговите на Софија”: Ова е најмистериозното место во Србија

Дали сте слушнале за “изворите на Софија”, односно “круговите на Софија” кои се наоѓаат во срцето на Фрушка гора? Не станува збор за извор на вода, туку за “лековито магнетно зpaчење”.

Откриени се од Софија Милановиќ која верува дека ова место поседува лековити магнетни полиња кои доволно влијаат на централниот нepвен систем и лечат од разни болecти.

На Фрушка гора доаѓаат луѓе здрави, болни, како што велат, да постојат 20 минути, како би им се ублажиле ревматските болки, болките во зглобовите…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.