(Видео) Го пронашол паричникот кој го загинал пред 26 години на плажа: Не можел да верува што гледа кога го отворил

Австралианецот Пол Дејвис го изгубил паричникот пред 26 години во крајбрежното село Ленокс Хед додека ја славел новогодишната ноќ на плажа.

Oprostio se sa novcem i dokumentima.

Тој се збогувал со парите и документите.

Меѓутоа, ова момче го пронашло изгубениот паричник, а во него сеуште ги имало здравствената и студентската книшка на Пол, неговите картички, сметки и останати документи.

Податоците беа јасно видливи, па пронаоѓачот објавил сè на Фејсбук во надеж дека ќе го најде Дејвис. Братучедот на неговата сопруга го видел соопштението и веднаш го известил.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.