(Видео) Бopбата траеше 15 минути и беше жecтока: Погледнете што улови Радослав од Билечко езеро

Риболовецот Радосла Пујиќ (39) од Билечко езеро улови редок вид на риба – штука тешка 6,7 килограми.

Во својата “риболовна кариера”, долга 30 години, ваков примерок до сега не уловил.

“Годишно ловам околу 30 крупни риби. Ова беше навистина нешто посебно, бидејќи рибата ја уловив во Билечко езеро. Знаев дека овде има доста крупни риби. Не можам да ја споредам со ниту една риба која ја имам уловено до сега”, вели Пујиќ за Херцеговина.инфо.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.