ВЕСТА КОЈА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Џим Кери осомничен за смртта на бившата девојка

dzim-keri-497x600

Катриона Вајт почина од прекумерена конзумација на дрога  во септември 2015 година. Познатиот холивудски глумец Џим Кери, на последното рочиште е осомничен дека токму тој ја снабдувал со опијати.

Според последните наводи, познатиот глумец ја снабдувал девојката со таблети. Од документите до кои дојде “Mirror Celebs”, се дознава дека на амбалажата на пронајдените таблети било напишано “Артур Вајт” што е псевдоним под кој е познат Џим Кери.

Во согласност со тоа, светски обожуваниот комичар, се оптужува дека својата бивша девојка ја снабдувал со таблети 4 дена пред нејзината смрт.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.