Венгер е новиот тренер на Милан !

Познатиот француски фудбалски стратег Арсен Венгер во јануари ќе го преземе МИлан, пренесуваат англиските и италијанските медиуми.

Венгер го напушти Арсенал по две децении, а неодамна најави дека од јануари се враќа на работа.

Милан никако да успее да се врати на старите патеки, тенерите постојано се менуваат, па речиси е извесно дека Џенаро Гатусо наскоро ќе го напушти клубот.

Милан моментално е на четвртата позиција во Серија А, со 10 бодови зад лидерот Јувентус кој пречекува наредниот викенд.