Величенствена глетка низ улиците на Кичево: Стотици мотори и македонски знамиња за Петровден

По седми пат во Кичево се одржа традиционалната мото тура низ кичевските улици – објави порталот “Порта.мк”

Moто турата во Кичево се одржува во чест на празник „Петровден“, или како што пишува порталот, именденот на црквата во градот “Свети Петар и Павле”.

Навистина една величенствена глетка во која се ужива.

Видеото од настанот погледнете го ТУКА

ФОТО/printscreen/www.porta.mk


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.