Вакви гoлчиштa peтко се гледаат дури и во најсилните европски лиги: Фудбалер на Јемен постигна ремек дело (Видео)

Додека во Европа се играат квалификации за Европското првенство идната година, на азискиот континент во тек се квалификациите за Светското првенство во Катар 2022 година.

Во вторникот се одиграа повеќе натпревари, а во меѓусебен дуел се сретнаа и репрезентациите на Јемен и Саудиска Арабија.

Натпреварот заврши со нерешен резултат 2:2, а печат остави голот за водство на Јемен во 8-та минута, кога Хасан Мохамед постигна неверојатен погодок.

Вакви голчишта ретко кога се гледаат и во најсилните лиги низ Европа:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.