Вака славеа денеска матурантите од прилепската гимназија: Песна, оро, знамиња… (ВИДЕО)

Матурантите од прилепската гимназија “Мирче Ацев” денеска го прославуваат завршувањето на четиригодишното средно образование, па со песна, оро и знамиња, го разиграа прво училиштето, а потоа и сите во центарот на градот.

Во пресрет на деновите кога треба да се одлучат каде ќе го продолжат своето образование, заслужуваат да се провеселат и за последен пат да се дружат со целата своја генерација.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.