“Богата Влада, сиpoмашен нapoд”: Голем број граѓани со автомобили излегоа на денешниот пpoтecт пpoтив пocкапената стpyja (Фото/Видео)

„Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“, порачаа илјадници граѓани од денешниот масовен протест во Скопје.

Од паркингот на спортската сала „Борис Трајковски”, по булеварот Партизански одреди, до пред Регулаторната комисија која делува како продолжена рака на СДСМ и Заев илјадници граѓани предвоени од раковоството на ВМРО-ДПМНЕ потсетија дека мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија и остави на улица над 40 илјади граѓани за пет месеци.

Македонија има историски пад на БДП од 12.9%, Зоран Заев тргува со македонската историја, го продава Гоце Делчев, а капак на се е поскапата струја која гризе од стандардот на сите. Поскапата струја носи сиромашен народ.

Повеќе фотографии од пpoтecтот погледнете ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.