Битолчанец ја coмничи cвоjaта пopaнeшна coпpугa дека извpшила обљуба вpз нивниот син

На 10.05.2019 година во 09.00 часот во СВР Битола, педесет и две годишен битолчанец пријавил дека наводно во текот на 2018 година се до март 2019 година, во повеќе наврати, неговата поранешна сопруга извршила обљуба и други пoлoBи дејствија врз нивниот малолетен син. За настанот бил известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот – информираат во полицискиот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.