Анкета: “Кој треба да биде пратеник од СДСМ Прилеп?”

Во пресрет на предизборните кампањи за предвремените парламентарни избори на 12 април 2020 година, низ чаршијата во Прилеп започнаа да се слушаат муабети за тоа со кои пратеници за Прилеп треба да истрчаат на листите политичките партии.

Партиите прават калкулации и мерат рејтинзи, а граѓаните зборуваат. За владеачката СДСМ од Прилеп како кандидати се спомнуваат актуелниот претседател на Советот на општина Прилеп и Претседател на ОО СДСМ Прилеп, Миле Талески, потоа раководителот на подрачната единица на Министерството за земјоделие во Прилеп, Зоран Пачешкоски, раководителот на Фондот за здравство во Прилеп, Кристијан Пиличев и екс секретарот на ОО СДСМ Прилеп и советник во Советот на општината, Никола Багески.

До изборите има уште речиси 5 месеци, но врз основа на овие муабети кои циркулираат во јавноста ве прашуваме:

“Кој треба да биде пратеник од СДСМ Прилеп?”

Кој треба да биде пратеник од СДСМ Прилеп?
 • Никола Багески 31%, 492 votes
  492 votes 31%
  492 votes - 31% of all votes
 • Зоран Пачешкоски 27%, 432 votes
  432 votes 27%
  432 votes - 27% of all votes
 • Миле Талески 22%, 350 votes
  350 votes 22%
  350 votes - 22% of all votes
 • Кристијан Пиличев 19%, 301 vote
  301 vote 19%
  301 vote - 19% of all votes
Total Votes: 1575
12.11.2019 - 15.11.2019
Voting is closed


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.