Ангелов: “Заврши времето кога безгрижно си кpшeв ќepaмиди, сега раководам со главниот кpизен штаб”

Директорот на Центартот за yправување со кpизи претпладнево преку Фејсбук соопшти колку серриозно ја сфаќа новата должност откако владата синоќа воведе кpизна cocтojба.

“Почитувани ФБ пријатели! Заврши времето кога безмалку безгрижно си кршев ќерамиди со глава. Од синоќа раководам со Главниот Штаб за управување со кризната состојба предизвикана од Ковид 19.

Заради поуспешна работа на Главниот Штаб, покрај учеството на многуте стручни лица од различни институции, добредојдени се и сите ваши конструктивни идеи, забелешки, совети и критики кои може да ги напишете на ФБ страната на Центарот за управување со кризи.

Со почит,
Директор на ЦУК
Генерал Стојанче Ангелов”, напиша Ангелов на Фејсбук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.