“Ало “Комуналец”… тротоари и плоштади се или лизгалишта!?” (Фото Галерија)

Само неколку центриметри снег беа доволни за центарот на Прилеп да стане непрооден. Тротоарите и плоштадите се вистински лизгалишта, а граѓаните мака мачат кога се движат.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.