Алиocки до Ван Биcaка од Maнчecтep Jyнajтед: “Je*ем ли ти мajкy”, а овој му одговopи “Што?” (Видео)

Лидс Јунајтед и Манчестер Јунајтед одиграа само 0-0 во петокот, а за Лидс целиот натпревар го одигра нашиот репрезентативец Езѓан Алиоски.

Во 43-та минута Алиоски имаше еден дуел со Ван Бисака од Манчестер Јунајтед, после кој сочно го опцу.

Видеото од “Спорт клуб” предизвика лавина рекации, од кои најголемиот број се со поддршка за нашиот Џани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.