Актерите од “Војдан Чернодрински” и “Тhe Hounds” приредија ноќ за паметење: Публиката уживаше од почеток до крај (Фото галерија)

Aктерите од народниот театар “Војдан Чернодрински” заедно со бендот “Тhe Hounds”, синоќа во театарот го изведоа музичкото шоу “Move the beat with actors & The Hounds”.

Публиката уживаше во една прекрасна музичка вечер, токму на денот кога пред 70 години за прв пат се кренала театарската завеса во прилепскиот народен театар.

Актерите и “Тhe Hounds” имаа подготвено прекрасен избор на музика, со многу шарм и извонредна изведба.

Еве дел од атмосферата и преполната сала во “Војдан Чернодрински”:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.