Ако ја имате оваа крвна група, тогаш сте посебни: Носите некои од најретките особини во човечката раса

Во 1930-тите, еден јапонски професор беше првиот што тврдеше дека крвната група може да одрази некои од нашите карактеристики. Во јапонската култура има дури и хороскопи за крвните групи.

Постојат четири крвни групи А, Б, АБ и 0, со негативен или позитивен RH-фактор. Најретката крвна група е АБ со околу 3,4 отсто и АБ негативна со 0,6 отсто.

Ако вашата крвна група е АБ, можете да се сметате за доста посебна личност. Значи, зошто луѓето со крвна група АБ се посебни?

Науката ни кажува дека луѓето со крвна група АБ го наследуваат генот А од едниот родител и Б генот од другиот родител. Фактот дека оваа можност е многу ретка нуди една огромна предност: луѓето кои се АБ позитив можат да примат крв од која било крвна група, поради што се познати како „универзални примачи“. Па, сметајте се себеси за среќни!

Одлични се во мултитаскинг

Згора на тоа, постојат и други причини зошто треба да им завидуваме на луѓето со крвна група АБ. Очигледно, тие се одлични и во мултитаскинг и можат брзо да завршат што и да работат. Некои велат дека овие луѓе можат да се однесуваат поинаку во зависност од ситуацијата или личноста со која се. Тоа не значи дека не се искрени со себе. Тие се токму такви.

Тие се чувствителни и срамежливи

Луѓето со крвна група АБ, исто така, можат да бидат доста срамежливи и невини, барем на почетокот, пред подобро да ја запознаат личноста. Откако ќе почнат да се навикнуваат да бидат со некого, тие се како отворена книга. Покрај тоа, ако имате крвна група АБ, постои голема веројатност дека сте и чувствителна, емотивна личност која се грижи за одредени проблеми.

Кога станува збор за љубовта, овие луѓе се големи идеалисти. Оној што може да ги исполни нивните високи стандарди им е совршен партнер. Тие исто така сакаат да бидат третирани со грижливост и топлина. Сè на сè, луѓето со крвна група АБ се многу посебни и ние сакаме да ги имаме во близина!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.