Синди Кимбели – ќе ве воодушеви со нејзината елеганција и единствена убавина

170509093.12_mn

Синди Кимбели е родена во Амстердам Холандија. Нејзиниот татко е Шпанец, а нејзината мајка е од Индонезија. Индонезиско-шпанските гени придонеле таа да го привлекува целото внимание кон неа.

Таа живее во градот Коста Бланка во Шпанија и студира на Академијата за ликовни уметност, но често е во Барселона и Мадрид, каде гради кариера на модел.

Оваа убавица стана планетарно позната откако канадскиот пејач Џастин Бибер објави нејзина фотографија на Инстаграм и напиша “Од каде е оваа девојка?!”

170509093.4_mn

170509093.15_mn

170509093.17_mn

170509093.3_mn
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.