Видео кое треба да се погледне: Храбра жена спречи да ѝ го украдат автомобилот!

Жена во Висконсин на бензинска станица точела гориво кога крадец влетал во нејзиниот автомобил. Таа реагирала веднаш и скокнала на хаубата за да ја спречи кражбата, а сето тоа е снимено на сигурносна камера.

krazba-4

28-годишната Мелиса Смит од Милвоки рекла дека на станицата имало уште четири автомобили кога се случил инцидентот.

-Помислив „Ова не се случува“ и скокнав на автомобилот“, изјави Смит.

Почнала да вика кон крадецот, а тој го запалил автомобилот и пробал да ја исфрли од хаубата. Сепак, на крајот го сопрел возилото и побегнал со нејзината торба.

За цело тоа време, автомобил го чекал веднаш до бензинската станица, во кое влегол и побегнал од местото.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.