XOPOP ВИДЕО: Глyтници кучиња напаѓaaт во центарот на градот, а локалната спие

Проблемот со кучињата скитници во Прилеп станува се поалармантен, а тоа најдобро можеа да го видат сите минувачи синоќа во центарот на градот.

Околу Градскиот саат имаше повеќе од 20 кучиња кои ги напаѓаа минувачите, а до нашата редакција пристигна и видео.

Наши читатели апелираат општината под итно да го реши овој проблем со цел да не настанат несакани последици.

Животните не се криви за ништо, но институциите мораат под итно да ги засукаат ракавите и да овозможат безбедно и непречено движење на граѓаните.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.