Tpaмп: Ќе ја пpeземee Белата кyќа пopaно отколкy што миcлите (Видео)

Во новата кампања за прибирање средства за Републиканската партија, поранешниот американски претседател Доналд Трамп вети дека ќе ја „врати“ Белата куќа и дека републиканците ќе ја преземат контролата над двата дома на Конгресот „порано отколку што мислат некои“. Тоа ќе биде нешто многу посебно, додаде Трамп.

Со таа изјава ги испровоцира критичарите. Во новата кампања за прибирање средства за Републиканската партија, поранешниот американски претседател Доналд Трамп вети дека ќе ја „врати“ Белата куќа и дека републиканците ќе ја преземат контролата над двата дома на Конгресот „порано отколку што мислат некои“. Тоа ќе биде нешто многу посебно, додаде Трамп. Со таа изјава ги испровоцира критичарите.

Некои исто така се прашуваа – „како тој веќе не е во затвор“.

Пораката на Трамп дојде пред конвенцијата на Републиканската партија во Северна Каролина во саботата вечерта, кога тој ја обвини администрацијата на Бајден за „уништување“ на земјата.

“Единствената работа (демократите) е да се држат заедно. Тие немаат луѓе како нас кои одат сами и го прават она што треба да го сторат”, рече Трамп.

Додека кружат гласини за политичката иднина на Трамп, тој го предупреди критичарот во петокот кога во едно интервју рече дека може да биде заинтересиран да се кандидира за Конгресот во блиска иднина.

Видеото можете да го погледнете ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.