Tea Taировиќ доаѓа во Прилеп – ќе пее на “ПИВО ФЕСТ”?

Во моментов една од најпопуларните српски пејачки, Теа Таировиќ преку својот официјален ,,Инстаграм” профил ги обелодени своите идни настапи, па така може да се види дека во своите претстојни настапи го има ставено и токму градот Прилеп и „Пиво-фест“ и тоа на датум 12-ти јули, петок.

Дали ова значи дека овој „Пиво-фест“ Прилеп ќе биде епицентарот и градот на музиката во три дена останува да видиме, но веќе има големи најави дека главна sвезда ќе биде токму Таировиќ, а ќе настапат и уште низа на супер талентирани странски и домашни музичари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.