Teшко на СДСМ во Прилеп: ЛДП и ДОМ газат на тepeн (Фото)

Се чини дека тешко му се пишува на СДСМ во Прилеп…

Нивните коалициони партнери ЛДП и ДОМ со новото политичко движење “Oдлучно за промени” силно го имаат нагазено теренот во Прилеп.

Вчера носителот на советничката листа, Јане Станкоски, со претставници од движењето, донираа спортска опрема во населените места Мажучиште и Големо Коњари.

Голем број граѓани застануваат зад “Oдлучно за промени”, а тоа се гледа и од фотографиите на нивните активности на терен.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.