Pycки peцепт од 15 ceкyнди за пojaк имyнитет

Професорот Сергеј Бубновскиј, познат руски експерт за кинезитерапија, тврди дека потопувањето на стапалата во ладна вода има чудесно влијание на имунитетот.

Руски рецепт од 15 секунди за јанење на имунитетот

Секој ден во леѓен со многу ладна вода ставете ги вашите стапала и чувајте ги 15 секунди во неа.

Потоа стапалата избришете ги со пешкир, па облечете волнени чорапи.

Повторувајте ја постапката секоја вечер пред да си легнете. Бубновскиј вели дека резултатите набрзо ќе бидат видливи.

Исто така тој додал и дека доколку веќе имате некаква вироза, настинка или пак ве мачи кашлица, тогаш методата практикувајте ја почесто – на секои четири часа во текот на денот.

Тој вели дека нема сомнеж дека здравствената состојба поради ладната вода ќе се влоши, баш напротив – ќе ви биде подобро и подобро ќе се чувствувате, пренесува „Home Healthy Recipes“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.