Peцепт: Caлата со која ќе намалите 2 килогpaми за два дена

Ги отстранува сите нacoбpaни токcини и ја стабилизира цpeвната микрофлоpa

Дали сте слушнале за супер салатата, позната по целосното чистење на телото и намалување на два килограми за само два дена?

Се нарекува и средство за чистење на телото, а покрај намалувањето ан килограмите, консумирањето на оваа салата два дена по ред, ќе ви помогне да го намалите лошиот холестерол, да се ослободите од насобраните штетни материи од организмот, да ја поправите цревната микрофлора и да ја обновите кожата!

Потребни намирници:

-150 гр зелка

-150 гр моркови

-150 гр варено цвекло

-1 зелено јаболко

– исечкана зелена салата или спанаќ

Начин на подготовка:

Исечете го зеленчукот по ваш вкус, и измешајте сè во голема чинија. Ако сакате, можете да додадете прелив од една лажица сок од лимон и две лажици ленено масло. Можете да додадете и малку сусам.

Заменете ги сите три оброци во текот на денот со оброк околу 300 гр од оваа салата, консумирајте ја салатата два дена. Може да јадете и малку сирење со ниска масленост. Покрај тоа, дозволен е зелен чај, а водата е задолжителна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.