Peпepтоap на нapoдниот тeaтap “Војдан Чepнодрински” Прилеп: 5 пpeтcтaви до крajoт на мeceцот

Репертоар на театарот “Војдан Чернодрински”-Прилеп

24.10.2019 – 20.00 часот /четврток/ „Семејни приказни“, режија Милош Б. Андоновски

25.10 2019 – 20.00 ч. /петок/ „Пиреј“, режија Љупчо Ѓоргиевски

29.10 2019 – 20.00 ч./вторник/ „Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

30.10. 2019 – 20.00 часот /среда/ “Глембаеви“, режија Бранко Брезовец

31.10.2019 – 20.00 часот /четврток/ „Семејни приказни“ , режија Милош Б. Андоновски

Резервации на влезници на 076 442 378


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.