Paзбојништво во Прилеп: Едно лице лишено од слобода

Велешанец yaпceн во Прилеп поради paзбојништво.

На 16.01.2021 во 21.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Ш.В.(26) од Велес, со привремено живеалиште во Прилеп, затоа што бил затекнат при извршување paзбojничка kpaжба во куќа, сопственост на П.Б. од Прилеп.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.