Oхридското езеро ја “проголта” плажата во Трпејца, невремето туркаше дрвја (ФОТО/ВИДЕО)

Силното невреме кое вчера попладне го зафати охридско-преспанскиот регион остави пустош зад себе. Жителите на излетничките места денеска се справуваат со последиците од невремето.

Вистински хаос владеел и во Трпејца, каде езерото буквално ја проголтало плажата, а наоколу паѓале дрвја.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.