Oфицијално: Македонскиот филм “Meдена земја” номиниран за Оскар во две категории (Видео)

Американската филмска академија денеска ги соопшти номинациите со петте кандидати во трка за „Оскар“ за церемонијата на доделување на престижната награда која ќе се одржи на 9 февруари во Лос Анџелес.

Нашиот наградуван филм „Медена земја“ е номиниран во две категории – за најдобар документарец и за најдобар странски филм.

Номинациите можете да ги погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.