Oтишол да пазapи: Oгpoмен гyштep влезе во локална пpoдавница (Видeo)

Видеото, на кое се гледа како голем гуштер влегува во локална продавница и се искачува на полиците, стана вирално на Твитер, каде досега го погледнале повеќе од 7,2 милиони луѓе.

Видеото покажува гуштер кој се обидува да се искачи на полиците на пазарот во Тајланд. По неколку обиди и десетици соборени производи, тој успеа да стигне до врвот на полицата и да остане таму.

Успеа да привлече внимание, па многумина на Твитер почнаа да се шегуваат со него. Некои од коментарите беа: „Вака се однесувам кога влегувам во продавница без маска“, „ме потсетува на ситуација кога сум во продавница и се борам да најдам нешто, а продавачот само гледа во мене “.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.