Oпожapeно товарно возило “мерцедес” на улица “Маргара” во Прилеп

Повpeдени лица нема, а би извршен и увид од страна на екипа од ПС Прилеп.

На 07.07.2020 во 22.50 часот во Полициската станица Прилеп, од Територијалната противпожapна единица Прилеп било пријавено дека на ул.„Марагара“ во Прилеп било опожapeно товарно возило „мерцедес“, со ресенски регистарски ознаки, сопственост на З.Б. од Прилеп, а паркирано во дворното место од куќата на Г.С, пишува во дневниот билтен на МВР.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.