Moто клубот “Sons of Thunder MC” организира настан, дружење со граѓаните

1212121

Sons of Thunder MC, моторџискиот клуб од Прилеп, во сабота 26.12.2015г., на плоштадот Александрија во центарот на градот, ќе одржат настан во форма на дружење со граѓаните и презентирање на мото културата пред нив.

Ќе има поставено штанд на кој ќе има топол чај за секој кој ќе присуствува и ќе се дружи со членовите на клубот, а на  најмладите посетители, членовите на клубот ќе им поделат подароци.

Ова е одлична можност за дружење со овие култни личности, луѓе кои уживаат во возењето и на кои виорот по асфалтот им е опсесија. Секако посетителите ќе имаат можност и да се фотографираат и да однесат вреден спомен со себе.

Инаку за оние кои не се запознати, клубот е формиран во октомври 2012 година, одделувајќи се од друг веќе постоечки клуб МC, во кој членуваа како огранок.

Бидете таму !
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.