Moнодрамата “Последната ноќ на светиот цар Јустинијан” во вторник во црквата Св. Благовештение

На 10.12.2019 (Вторник) со почеток во 18 ч. во црковната трпезарија при храмот св.Благовештение во Прилеп, ќе се одржи монодрамата „Последната ноќ на светиот цар Јустинијан“ во изведба на Петре Темелкоски.

Добредојден е секој кој сака да го погледне ова дело – информираат од црковниот храм Св. Благовештение на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.