Meрак за душа: Стотици оро играа на “Што имала к’смет Стамена” среде Солун (Видео)

-Среде Солун, на 50 метри од Beas Kule момциве свират македонски песни, само музика, свират “Домаќине добри гости…”, свират “Сон сонила Јорданица”. Во еден момент на Aleksandar Kolev му велам, ќе дојде ден и кога ќе се пее на македонски и овде среде Солун… Минута подоцна, “Што имала к’смет Стамена” на македонски, сред Солун…
Музиката ни е татковината – напиша на ФБ поранешниот пратеник Илија Димовски кој го објави видеото.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.