Maj никогаш не бил пoyбав: Еве какво вpeме не’ очекyва до кpajoт на мeceцот

Месец мај веќе започна, а според метеоролозите убавото време ќе биде на наша страна во текот на целиот месец.

Нема веќе да има дожд како во претходните два месеци, а на сцена ќе настапи и вистинската пролет и најавата на летото.

Според долгорочната прогноза јасно се гледа какво време ќе имаме во наредните 31 ден, па според тоа јасно е дека сонцето и високите температури ќе му влијаат позитивно на секого.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.