Majмyни се збогyвaa со Ацуле: “Почина Берлускони од Прилеп, пpocтено ти е за се’ минато”

Вечерва во 73 година од животот почина еден од најкултните личности во македонскиот фудбал, Александар Забрчанец – Ацуле.

Последно збогум до човекот кој ги донесе најголемите успеси за Победа напишаа и од навивачката група “Мајмуни”.

-Почина Берлускони од Прилеп. Почивај во мир чика Аца, фала ти на тоа што направи клуб како Победа, фала ти што направи име и презиме во Прилеп. Прилеп сигурно ќе те памети по добро, простено ти е за се минато. Последен поздрав, напишаа од навивачката група на ФБ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.