Majка и ќepка изгледaaт како близначки: Peтко кoj ги paзликува кoja е кoja (Фото)

Мајка и ќерка се вистински хит на социјалната мрежа Тик-Ток, каде често снимаат видеа, поради кои ги нарекуваат близначки.

Иако не е реткост мајка и ќерка да си личат, сепак постојат случаи кога навистина не можете да препознаете која е која.

Имено, Aмериканките, 40годишната Стејси Смит и нејзината 16-годишна ќерка Медисон се пошегувале на сопствена сметка и ги прашале следбениците дали можат да ги разликуваат.

Тие две често танцуваат и се смеат, а исто така носат и иста гардероба, па навистина е тешко да се погоди која е мајката, а која ќерката.

Следете ги ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.