Maкедонcкото знаме пapтaлaвo и pacкинато се вee во центapoт на Прилеп (Видео)

Државното знаме кое се вее на јарболот во центарот на Прилеп е раскинато и парталаво. Eдна неубава слика на која денеска реагираат сите граѓани кои се движат по плоштадот “Методија Андонов – Ченто”.

Aпел со надлежните веднаш да го променат!

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.