Maкедонци навивачи на Барса “вoopyжени” со знамиња го “окyпиpaa” Камп Ноу (Фото)

Македонци од повеќе краишта од државата и дијаспората денеска организирано го следат натпреварот од Ла лига помеѓу Барселона и Хетафе на “Камп Ноу”.

Нашинците “вoopyжени” со знамиња со сонцето од Кутлеш и државното знаме, навиваат за Каталонците и очекуваат сигурна победа во трката за титулата со Реал Мадрид .


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.