Maкедонскиот пливачки маратонец Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“ – Признанието го доби во Мексико

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо признание откако беше примен во меѓународната пливачка „Куќа на славните“.

Признанието Поп Ацев го доби во мексиканскиот град Какунг. Низ кариерата Поп Ацев забележа големи успеси на маратонските трки, па сосема заслужено доби место во елитното друштво.

Во професионалната кариера тој од 2007 до 2014 година настапи на 106 настани од светската класа.

rbt
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.