Maкедонската снаа, Бразилката Едуарда Аморим: „Дојдов во Виена само за да ја поддржам Македонија“ (Видео)

Македонската снаа, Бразилката Едуарда Аморим Талеска, синоќа беше во арената во Виена за да ја бодри Македонија.

Таа е прогласена за играч на годината во женскиот ракомет, а во интервју за ЕХФ синоќа изјави:

„Дојдов во Виена само за да ја поддржам Македонија“, изјави таа во интервју за ЕХФ, кое може да го видите на следниот линк.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.