Mладите борачки од Прилеп не застануваат: Нови медали овојпат од силен турнир во Пореч, Хрватска (ФОТО)

Девојките од Боречкиот клуб “7-ми Мај – Златна рака” од Прилеп се покажаа во најдобро можно светло на интернационалниот турнир, кој се одржа во Пореч, Хрватска.

Тамара Цветкоска се закити со сребро, а Ангела Трајкоска освои трето место. Со овие успеси девојките од Прилеп го продолжуваат континуитетот на освојување на медали од сите натпреварувања каде ќе се појават, како на домашен, така и на меѓународен терен.

Девојките сега ќе се подготвуваат за интернационалниот турнир “Крали Марко”, кој на 10.06.2023 година ќе се одржи во Прилеп, а организатор е БК “7-ми Мај-Златна рака”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.