Mладата прилепчанка Барбара Стојкоска избрана за најдобар борач на Македонија за 2019 година (Фото)

Денеска во хотел “Парк” во Скoпje се одржа избор на најдобрите борачи во машка и женска конкуренција, најдобри клубови и судии во борењето во организација на Федерацијара за борење на Република Македонија.

Меѓународниот судија од Прилеп, Илчо Марковски доби признание за посебен придонес во борење како судија, додека Барбара Стојкоска од БК “7-ми Мај” од Прилеп е прогласена за најдобра во женска конкуренција за 2019 година.

Честитки за остварените успеси!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.