Kpивично дело: Во изборен молк, во сабота советник од СДСМ ја координира работата на јавните претпријатија во ромска населба?

Во услови на изборен молк, на неколку локации во градот, посебно на улица “Беровска” и кај воените касарни, на терен работат сите јавни претпријатија во Прилеп?

Според информациите кои ги добиваме, на терен е и советникот од СДСМ во општина Прилеп, Адем Мамудоски, кој ја координира работата?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.