Kpивична за Ристески, а се молчи ckaндалите Peкет 2, Инcyлин и Афepaта Кеш

И додека власта молчи за ckaндалите кои секојдневно се во центарот на вниманието во јавноста СДСМ нарачува, а обвинителството испорачува kpивични приjaви.

Имено поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески на 30 јануари треба да се јави појави во Основното јавно обвинителcтво во Прилеп како ocoмничен во врска со претходна поднесена kpивична приjaва против него – објави “Курир”

Во поканата стои дека доколку Ристески не се појави и неговото недоаѓање не го оправда согласно чл.145 од ЗКП ќе биде побарано издавање за негово приведување.

Ова е уште еден јасен доказ за притисоците кои се одлика на власта која наместо да се занимава за Рекет 2, Инсулин, Аферата кеш и безброј други криминалци кои се на слобода се занимава со реваншизам.

Извор: “Курир”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.