Koжyвчанка дониpaше апapaт за чиcтeњe на Heфpoлошкиот оддел пpи Унивepзитетcката клиника за детcки болecти

Дека Кожувчанка ДОО е една од лидерите кога станува збор за општествено одговорна компанија, потврдува и новата донација која компанијата ја прави во одделот за Нефpoлогија при Универзитетската клиника за детски болecти.

Кожувчанка ДОО донираше машина за дневно чистење и сушење на подна површина во вредност од 218.300 денари.

“Благодарност до Кожувчанка за донацијата на Клиниката за Нефрологија која доаѓа во услови кога здравствениот систем се соочува со најголемата опасност во современиот свет. Дадената донација ќе помогне да се подигне нивото во заштитата од инфекции во делот каде се третираат најтешките пациенти со бубрежни заболувања” изјави директорката на Клиниката за Нефрологија, д-р Ирена Рамбабова Бушљетиќ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.