Kaрантинско уживање за најмалите: Претставата “Јунаците од бајките” во изведба на прилепскиот театар (Видео)

Претставата за деца “Јунаците од бајките” во изведба на актерите од театарот “Војдан Чернодрински”- Прилеп

Центарот за култура “Марко Цепенков” од Прилеп, на својот јутјуб канал започна со објавување на претстави од театарот “Војдан Чернодрински”.

После “Тапани во ноќта”, објавена е и претставата за деца “Јунаците од бајките”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.