Kaко се цени успешен Македонец насекаде во светот: Дома да се замислиме дали доволно го цениме (Видео)

Македонскиот и светски пијанист Симон Трпчески е еден од најголемите амбасадори кои Македонија некогаш ги имала.

Човеков едноставно полни сали насекаде во светот, а публиката ужива од прва до последна минута.

На 20.02. Трпчески одржал концерт во Националната концертна сала во Даблин, Република Ирска.

Погледнете што прави публиката после завршувањето на концертот и запрашајте се дали доволно ги цениме Македонците кои ја претставуваат Македонија насекаде во светот.

Ништо поразлично Трпчески не поминал и после концертот во “Барбикан салата” во Лондон на 25.02.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.