Kaко навивачите на Барса го дочекуваат “Ел Класико”: Затоа велат дека Барса е повеќе од клуб (Видео)

На ваков начин навивачката група на Барселона се подготвува пред секој дуел, но двобојот со Реал Мадрид во популарното “Ел Класико”, не може да се мери со ништо друго.

Така било и пред последното “Ел Класико” кое се одигра во средата во рамките на полуфиналето од шпанскиот “Копа Дел реј”, кога Барса и Реал одиграа 1:1.

Погледнете го видеото во продолжение и ќе видите што значи Барса за навивачите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.