„Ja прекинувам Задруга во рок од 10 дена“ соопшти Жељко Митровиќ: „Оваа одлука ја донесов по препорака на претседателот на Србија, Александар Вучиќ“

„ЈА ПРЕКИНУВАМ ЗАДРУГА ВО рок од 10 ДЕНА“ соопшти Жељко Митровиќ: „Оваа одлука ја донесов по препорака на претседателот на Србија, Александар Вучиќ“

– По препорака на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, донесов одлука да ја откажам реалити програмата „Задруга“ во најкус можен рок, не подолго од десет дена. Сметам дека единството на Србија и оценката на претседателот на Републиката се поважни од секаков вид на интерес на Пинк или мој личен интерес – објави Митровиќ на својот Инстаграм профил.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.