Jувентус се договори со младиот играч на ПСЖ: Го одби Манчестер Јунајтед за старата дама (ВИДЕО)

Oваа информација утрово ја потврдија сите релевантни медиуми во Италија

Адријан Рабио се договорил на петгодишна соработка со Јувентус и ќе заработува по 7 милиони евра (плус бонуси), а како надомест за потписот ќе добие дополнителни 10 милиони евра.

Оваа информација утрвото ја потврдија сите релевантни медиуми во Италија.

“Скај Спорт Италија” смета дека договор е постигнат, додека “Спорт Италија” тврди дека Рабио веќе дал збор дека ќе ја одбие понудата од Манчестер Јунајтед.

Играчот од средниот ред ќе биде слободен на 30 јуни, кога истекува договорот кој тој го има со ПСЖ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.